https://www.traditionrolex.com/26https://www.traditionrolex.com/26 Statek Prak - Český Šternberk https://www.traditionrolex.com/26

Plemenní hřebci na Statku Prak

Otázky chovu koní, připouštění, ustájení, prodej: Jaroslav Pavel, mobil: 605 724 069, E-mail: jrp2000@seznam.cz


952 Pluto II CZ

Narozen 8.4. 1996 v chorvatském hřebčíně Dakovo. Do české republiky byl přivezen jako mladý hřebec. Zde začal svoji velmi pozoruhodnou sportovní kariéru ve spřežení. Tento hřebec působil mnoho sezón ve sportovním spřežení na mezinárodní úrovni, zúčastnil se mimo jiné čtyř mistrovství světa a to ve všech kategoriích. Ve čtyřspřeží Kecskemét (HUN), ve dvojspřeží Kecskemét (HUN), v jednospřeží Řím (ITA) a Jarantow (POL). Je vítězem prestižního mezinárodního závodu Alpsko-dunajský pohár ve dvojspřeží v Saumur (FRA).

Tento hřebec je kůň většího rámce, s velmi dobrou horní linií, suchého, kostnatého fundamentu. Vyniká velice dobrou mechanikou pohybu, kterou předává svému potomstvu.

Pluto II je otcem řady kvalitních potomků, kteří se již dnes uplatňují ve sportovním ježdění. Je rovněž otcem plemeníka Pluto V CZ.

Rodokmen: k nahlédnutí zde


1965 Pluto V CZ

Narozen 13.1. 2009 na statku Prak. Tento mladý, perspektivní hřebec byl zařazen v roce 2014 do chovu na základě úspěšně absolvovaných zkoušek výkonnosti. Je synem velmi známého hřebce Pluto II CZ z matky Rebeca po Neapolitano VIII-51. Matka tohoto hřebce je klisna prověřená ve sportu a je matkou několika dalších potomků, kteří v současné době sportují.

Pluto V CZ je hřebec líbivého exteriéru, vynikajícího charakteru, suchého přiměřeně kostnatého fundamentu s dobrou mechanikou pohybu. Hřebec vyniká dobrou učenlivostí a ochotou k práci jak v zápřeži, tak pod sedlem a má velmi milou povahu. Jeho výborné charakterové vlastnosti již dnes ověřeně předává na své potomstvo.

Rodokmen: k nahlédnutí zde


Fotogalerie