https://www.traditionrolex.com/26https://www.traditionrolex.com/26 Statek Prak - Český Šternberk https://www.traditionrolex.com/26

Tipy na výlety


Hrad Český Šternberk

Hrad Český Šternberk je od statku Prak 20 minut pěší chůze, jsme schopni zajistit individuální prohlídky při oznámení 3 dny předem.

Chcete si prohlédnout autentické prostředí šlechtické domácnosti první poloviny minulého století? Pak je hrad Český Šternberk tou pravou volbou. Dosud ho obývají potomci někdejšího zakladatele Zdeslava ze Sternberga. Přijedete-li poslední květnový víkend i s dětmi, budou tu pro ně připraveny speciální prohlídky s průvodkyněmi v dobových kostýmech. A pokud se budete chtít dovědět ještě něco víc, nenechte si předposlední říjnový víkend ujít Putování šternberskou historií – prohlídky okořeněné hranými scénkami na motivy historie hradu a ze života jeho obyvatel.


Zámek Konopiště

Zámek Konopiště - je vzdálen cca 23 km.

K návštěvě zámku neodmyslitelně patří i prohlídka Růžové zahrady nebo večerní prohlídky s průvodci v dobových kostýmech. Příjemné posezení a speciality místní kuchyně si můžete dopřát v nové Zámecké restauraci na nádvoří zámku. Zámek letos přivítá také nového medvěda, který se jistě stane miláčkem všech návštěvníků, dětí především. Zámek je otevřen od 1. dubna do 17. listopadu, denně mimo pondělí.


Město Kutná Hora

Město Kutná Hora, město UNESCO ve vzdálenosti 39 km.


Sázavský klášter

Sázavský klášter ve vzdálenosti 15 km.

Přijeďte za neopakovatelnou a tajuplnou atmosférou míst spojených se svatým poustevníkem, mnichem, opatem a českým patronem sv. Prokopem. Navštivte studánku Vosovka, kde se setkal s knížetem Oldřichem, proměnil vodu ve víno a založil slavný klášter, nebo se projděte roklinou zvanou Čertova brázda, kterou podle tradice vyoral sv. Prokop s pomocí ďábla zapřaženého do pluhu.


Sázavská sklárna

Sázavská sklárna ve vzdálenosti 15 km.

Dlouhou tradici mají Sklárny Kavalier, první Svatoprokopskou (jinak také Babiččinu) huť v Sázavě založil František Kavalír v roce 1837. Život v té době a začátky podnikání půvabně popsala jeho žena Antonie v "Pamětech babičky Kavalírové“. Výrobky ze současného varného skla Simax pro domácnosti i průmysl se vyvážejí do celého světa. 


Zámek Jemniště

Zámek Jemniště ve vzdálenosti 18 km.

 


Rozhledna Špulka

Rozhledna Špulka ve vzdálenosti 7 km.

Projekt Rozhledny Špulka s naučnou stezkou připravilo 21 obcí sdružených ve svazku obcí CHOPOS. Stavba bude novou, jedinečnou symbolikou mikroregionu. Umožní výhled do širokého okolí a atraktivní formou poskytne obyvatelům i návštěvníkům informace o celé oblasti. Projekt získal dotaci ze Strategického plánu Leader.


Výlet na kánoích či raftech

Výlet na kánoích či raftech, tip půjčovna lodí Samba, jednodenní výlet z Kácova do Českého Šternberka a nebo z Českého Šternberka do Sázavy.